Міністр фінансів України Сергій Марченко вбачає «підстави вважати, що Україна поступово виходить із кризи», інформує 15 жовтня Урядовий портал із посиланням на інтерв’ю високопосадовця виданню Mind.

«Завдяки виконанню доходів податковою і митницею ми надолужуємо відставання у дохідній частині. Це 44,2 мільярда гривень на початок травня. Зараз скоротили цю «дірку» до 10 мільярдів гривень. А до кінця 2020 року її взагалі закриємо», – зауважив Марченко.

Він вважає цю позитивну динаміку результатом, зокрема, боротьби з тіньовими схемами зі сплати ПДВ і фіктивного податкового кредиту та позитивні зміни в роботі Державної митної служби, яка «четвертий місяць поспіль виконує місячний розпис надходжень».

Раніше цього місяця Міністерство економічного розвитку і торгівлі заявило, що обсяги падіння внутрішнього валового продукту України почали скорочуватися у липні.

Також у жовтні Світовий банк, слідом за Європейським банком реконструкції і розвитку, погіршив свій попередній прогноз падіння ВВП в Україні. Згідно з новим прогнозом, у 2020 році українська економіка впаде на 5,5%. Про це йдеться в аналітичному огляді економіки країн Європи і Центральної Азії «COVID-19 і людський капітал».

Водночас, зазначається в огляді, падіння економіки в Україні буде меншим, ніж в інших країнах регіону, а вже наступного 2021 року слід очікувати помірного зростання.

Спад української економіки у 2020 році і відновлення зростання у 2021 році прогнозує і український уряд. За його очікуваннями, ВВП цього року впаде на 4,8%, а наступного – виросте на 4,6%.

leave a reply