Долар опустився нижче від 27 гривень – НБУ

Національний банк України оприлюднив довідкове значення курсу гривні до долара США станом на 12:00. Регулятор відобразив тенденції міжбанківського ринку, зафіксувавши значення 26 гривень 98 копійок за долар.

На міжбанку зміцнення гривні триває: опівдні торги відбуваються на рівні 26 гривень 91 – 94 копійки, повідомляє сайт «Мінфін».

«Після масованого розігріву ринку за минулий тиждень і позиційних курсових війн першої половини цього тижня в останні два дні ринок активно розгортають у бік падіння котирувань. Спекулянти також грають «на пониження», і навіть готівковий ринок теж пішов на обережне зниження», – інформували аналітики перед початком торговельної сесії.

Офіційний курс на 22 березня НБУ встановив на рівні 27 гривень 25 копійок за долар.

Hosting

more

На міжбанку стрімко зміцнюється гривня

На українському міжбанківському валютному ринку відбувається стрімке посилення гривні. Станом на 11:00 торги відбуваються на рівні 26 гривень 97 копійок – 27 гривень 0 копійок за долар, повідомляє профільний сайт «Мінфін». Це на чверть гривні менше за офіційний курс, встановлений НБУ на 22 березня – 27 гривень 25 копійок.

«Торги по долару почалися зі зростання пропозиції валюти, що призводить до зниження котирувань. Багато учасників ринку очікують виходу НБУ з викупом надлишку пропозиції, що утримає курс від подальшого падіння», – вказують фахівці.

«Після масованого розігріву ринку за минулий тиждень і позиційних курсових війн першої половини цього тижня в останні два дні ринок активно розгортають в бік падіння котирувань. Спекулянти також грають «на пониження» і навіть готівковий ринок теж пішов на обережне зниження», – відзначає сайт «Мінфін».

Hosting

more

Суд у Лондоні заборонив «Газпрому» виводити активи з Англії та Нідерландів

У Англійському комерційному суді 15 березня пройшли слухання щодо примусового виконання рішення Стокгольмського арбітражу в транзитній справі між НАК «Нафтогаз України» та «Газпромом».

«Лондонський суд постановив, що примусове виконання рішення Стокгольмського арбітражу може бути проведене після рішення Апеляційного суду округу Свеа, за умови виконання «Газпромом» певних дій. Зокрема, суд обтяжив «Газпром» додатковими зобов’язаннями щодо неприховування та невиведення своїх активів із юрисдикцій Англії та Нідерландів. Крім того, «Газпром» зобов’язаний протягом 28 днів з моменту задоволення клопотання надати грошове забезпечення на рахунок суду чи ескроу-рахунок одного з лондонських банків як гарантію виконання вимог суду», – повідомили 21 березня у «Нафтогазі».

Там додали, що останнє рішення не скасовує обов’язків «Газпрому» щодо неприховування активів та невиведення їх із території Англії.

«Якщо «Газпром» ухилятиметься від виконання ухвали Англійського комерційного суду, до нього будуть застосовані санкції у вигляді штрафів або притягнення до кримінальної відповідальності директорів чи інших посадовців «Газпрому». У свою чергу, «Нафтогаз» зможе безперешкодно продовжити виконання рішення Стокгольмського арбітражу на території Англії та Уельсу», – мовиться у повідомленні.

У «Нафтогазі» нагадали, що в Нідерландах триває процес щодо активів «Газпрому», що були «заморожені» на вимогу «Нафтогазу» в рамках запобіжного заходу. Рішення Англійського комерційного суду на це провадження не впливає.

У вересні 2018 року «Нафтогаз» подав заяву до нідерландського апеляційного суду щодо визнання та примусового виконання рішення Стокгольмського арбітражу в транзитній справі. «Газпром» вирішив не захищатися, а його представники не з’явилися на усні слухання в січні. Рішення у цій справі очікується невдовзі, зазначили у корпорації.

Hosting

more

На міжбанку уповільнилося знецінення гривні

На українському міжбанківському валютному ринку триває знецінення гривні, хоча його темпи уповільнилися порівняно з показниками, що фіксувалися наприкінці минулого та в перший день поточного тижнів.

Національний банк України, відбиваючи події на міжбанку, станом на 12:00 21 березня встановив довідкове значення курсу на рівні 27 гривень 27 копійок за долар США, це приблизно на 10 копійок більше, ніж офіційний курс, встановлений на сьогодні.

Водночас упродовж сесії міжбанку пропозиція незначно перевищувала попит, і станом на 14:00 гривня дещо посилилася – торги зараз відбуваються на рівні 27 гривень 21–24 копійки за долар.

Фахівці з сайту «Мінфін» вказували на «завершення подій, що підтримували нацвалюту в останні дні – період податкових платежів у клієнтів та кінець сплати за куплені нерезидентами 19 березня ОВДП». Натомість на користь гривні працює фактор зниження ліквідності в банківській системі. «Коррахунки на ранок 21 березня знизилися майже на 5 мільярдів гривень — до 53,966 мільярда, що й не дивно після дня оплати за великі партії куплених ОВДП», – вказують аналітики.

Hosting

more

Disney придбала 21st Century Fox за 71 мільярд доларів

Компанія Walt Disney Company завершила процес купівлі кінокомпанії 21st Century Fox, за угодою заплативши за неї 71 мільярд доларів.

За домовленістю, Disney отримає кіностудію 20th Century Fox, телевізійні мережі National Geographic, Sky і FX, 30% частку стрімінгового сервісу Hulu, а також авторські права на мультсеріал «Сімпсони», фільми «Люди-X», «Аватар» та інших кінофраншизи.

В результаті угоди створять нову компанію New Fox, до якої ввійде мовленнєва компанія Fox Broadcasting, регіональні телестанції Fox TV, а також кабельні канали Fox Sports і Fox Newі.

Про намір Walt Disney Company викупити 21st Century Fox стало відомо наприкінці 2017 року.

Hosting

more

Гривня продовжує знецінюватися стосовно долара і євро – НБУ

Гривня продовжує знецінюватися стосовно долара і євро, свідчать дані на сайті Національного банку України.

На 20 березня вартість одного долара встановлена на рівні 27 гривень 16 копійок (на три копійки більше порівняно з попереднім днем). Офіційна вартість євро дорівнюватиме 30 гривням і 84 копійкам (плюс п’ять копійок).

Таким чином, офіційний курс гривні продовжує падати впродовж сімох днів.

Hosting

more

НБУ розповів про кількість вилучених фальшивих банкнот у 2018 році

Кількість підроблених банкнот гривні у 2018 році становила 0,00025% від загальної кількості готівки, що перебувала в грошовому обігу, повідомив Національний банк України. У 2017 році їхня кількість була на рівні 0,00036%.

99% вилучених з обігу підроблених банкнот гривні припадали на банкноти чотирьох номіналів: 500 гривень (46% від загальної кількості вилучених підробок та 80% від їх загальної суми), 100 гривень (27% та 9%), 50 гривень (15% та 3%) та 200 гривень (11% та 8%).

Інші вилучені з обігу підроблені банкноти номіналами від 1 до 20 гривень становили лише 1%.

Серед вилучених з обігу у 2018 році підроблених банкнот іноземної валюти переважали: долари США (78% від загальної кількості всіх вилучених підроблених банкнот іноземної валюти), євро (17%), російські рублі (4%) та швейцарські франки та англійські фунти стерлінгів (1%).

Найчастіше підробляли іноземні банкноти таких номіналів: 100 доларів США (97% від загальної кількості вилучених підроблених доларів США); 50 та 200 євро (45% та 36% від кількості вилучених підроблених євро); 5 000 російських рублів (78% від кількості вилучених підроблених російських рублів).

Hosting

more